Wkładki 3D

Temat wkładek ortopedycznych zgłębialiśmy przez kilka ostatnich lat. Bezdyskusyjnie musi być to wkładka indywidualna, robiona dla konkretnej stopy od początku do końca. Przerobiliśmy większość, jeśli nie wszystkie dostępne sposoby robienia wkładek. Jeden z nich szczególnie przykuł nasza uwagę – Indywidualne Wkładki Ortopedyczne w Technologii 3D.

Wkładka 3D to indywidualna, spersonalizowana wkładka ortopedyczna wykonywana w innowacyjny sposób. Technologia mało popularna w Polsce – na zachodzie Europy bardzo doceniana. W regionie takie wkładki obecnie robimy tylko My! Ale o co tu chodzi?

Etapy tworzenia wkładki ortopedycznej 3D:

  • Diagnostyka – to kluczowy element, wykonuje się badania manualne i funkcjonalne oraz komputerowe stóp i chodu. Następnie analizuje się wyniki i podejmuje decyzję o zrobieniu konkretnej wkładki.
  • Projektowanie – wkładkę projektujemy komputerowo w systemie CAD. W trakcie projektowania na projekt nanosimy część danych zebranych podczas diagnostyki takich jak skan stopy w 3D czy dystrybucja nacisku stopy na podłoże podczas chodu. Uwzględnia się też to co zauważono w analizie wykonanych badań.
  • Dobór materiałów – gdy projekt jest gotowy, wybieramy materiał z którego ma być wykonana wkładka i dobieramy go pod daną osobę i stopę.
  • Produkcja – gotowy projekt jest frezowany trójwymiarowo w wybranym bloku materiału na maszynie typu CNC z dokładnością co do milimetra.
  • Obróbka – po wyjściu z maszyny blok materiału należy obrobić, czyli wyciąć, wstępnie oszlifować, dokładnie dopasować do obuwia, wygładzić oraz wykończyć.

Dlaczego wybraliśmy tę metodę?

Bo spełnia wszystkie cechy dobrej wkładki. Wkładka jest indywidualnie dopasowana pod konkretną stopę z bardzo dużą dokładnością  i uwzględnieniem wszystkich występujących zaburzeń. Ponadto projektowana jest „pod dynamikę”. Wyniki pozyskane specjalistycznym sprzęcie bezpośrednio nanosi się na projekt. Taka wkładka nie zaburza biomechaniki i pracuje razem ze stopą.

Wkładki dopasowujemy idealnie do buta, ale w razie potrzeby jesteśmy w stanie na miejscu nanieść drobne korekty.

Czas wykonania wkładek to około 10 dni.

Skontaktuj się z nami

Gabinet Podologiczny

798 776 698

Gabinet Fizjoterapii i Ortopodologii

510 832 136

Zarezerwuj wizytę

Gabinet Podologiczny

798 776 698

Gabinet Fizjoterapii i Ortopodologii

510 832 136